Wystartowała druga edycja Coffeedesk Grand Prix Szkół

    W sobotę 26 listopada zainaugurowano cykl rozgrywek Coffedesk  Mistrzostw Gminy Kołobrzeg Szkół Podstawowych w Szachach na rok  2022/2023. Zawodnicy rywalizowali w gościnnych murach Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie. Do zawodów przystąpiło trzydziestu adeptów sztuki szachowej reprezentujących kluby z terenu województwa Zachodniopomorskiego. Ceremonię otwarcia Mistrzostw uświetniła zastępca wójta Pani Katarzyna Janicka-Golonka, która  dała sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Rozgrywki toczyły się na dystansie dziewięciu rund, z czasem do namysłu 15 minut na zawodnika. Po zaciętej rywalizacji, z dorobkiem 8 punktów zwyciężył Wojciech Cirin reprezentujący GKSz Solny Grzybowo, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Hannę Arabas, która także uzyskała 8 punktów. O zajęciu pierwszego miejsca decydowała punktacja pomocnicza. Na trzecim stopniu podium, uzyskując 7 punktów zameldował się Krystian Worach reprezentujący OPP Neptun Kołobrzeg. Pierwsza trójka w całym turnieju , jednocześnie wygrała rywalizację juniorów starszych (klasy IV-VIII).
    W grupie juniorów młodszych (do III klasy szkoły podstawowej) Zwyciężyła Martyna Sakwa z Łobza przed Mają Kamieniecką z Hetmana Koszalin. Na trzecim stopniu podium znalazł się Julian Sakwa, który podobnie jak siostra reprezentuje miasto ze środkowej części naszego województwa.
    Zawody przebiegały w miłej atmosferze a młodzi zawodnicy niezwykle bojowo podchodzili do rozgrywanych pojedynków. Dzięki uprzejmości sponsora tytularnego, firmy Coffeedesk, wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorzy składają podziękowania partnerowi  rozgrywek Gminie Kołobrzeg, za możliwość rywalizacji w znakomitych warunkach. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy turnieje, o terminach których poinformujemy i  na które serdecznie zapraszamy.

     

    © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper