Drużyna Solnego Grzybowo awansowała do I ligi szachowej.

  Z awansem do I ligi wróciła nasza drużyna szachowa z Jastrzębiej Góry, gdzie w dniach od 3 do 11 września 2022r. dzielnie walczyła w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski -  II ligi.


  Po ponad tygodniu zmagań, zajmując 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach 2 liga  2022 ekipa Solnego wywalczyła  awans do przyszłorocznej 1 ligi!  Do tego nasz zawodnik Maciej Wącior zajął 2 miejsce na 4 szachownicy.


  Na starcie zawodów stawiło się aż 46 drużyn i sztuka awansu do wyższej klasy rozgrywek nie była łatwa. Nasza drużyna występująca w tych zawodach pod nazwą GKS Polferries Solny Grzybowo wygrała cztery mecze pokonując: UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, ASSz LIPNO STĘSZEW, KRAKOWSKI KLUB SZACHISTÓW 1893 oraz SEMPAI UKS "Hetman" Częstochowa. Cztery mecze naszej drużyny zakończyły się remisami z: Fastser UKS "Wda" Lipusz, UKS Ognisko Ciepłownia Rydułtowy, Klub Szachowy DWIE WIEŻE KRAKÓW II oraz WKS Kopernik Wrocław. Jeden raz tylko drużyna Solnego została w tych zawodach pokonana nieznacznie do 3,5 do 2,5 punktu przez zwycięzcę mistrzostw KS Gwiazda - Politechnika Bydgoska. Dorobek drużyny to 12 punktów meczowych i 4 lokata premiowana awansem do przyszłorocznych rozgrywek  w Drużynowych Mistrzostwach Polski I ligi szachowej.


  Jak już wspominaliśmy indywidualnie najlepiej dla drużyny punktował Maciej Wącior na czwartej szachownicy, który zdobył 7 punktów w 9 partiach. Nasz trener Mistrz Międzynarodowy Witalis Sapis zdobył 4,5 punktu w 8 partiach, Kacper Karwowski – 3,5 punktu w 7 partiach, Miłosz Rudnicki 3,5 punktu w 9 partiach, Maria Gościniak 5,5 punktu w 8 partiach, Katarzyna Adamowicz – 5,5 punktu w 7 partiach, Krzysztof Jędruszek – 1,5 punktu w 3 partiach, Tomasz Gościniak – 1 punk w 2 partiach i Miłosz Rogala 0,5 punktu w jednej rozegranej partii.


  Wyjazd drużyny na  9 dniowe zawody nie byłby możliwy bez wsparcia tych, którzy są dla szachistów przychylni od lat. Dziękujemy za pomoc naszym partnerom: Gmina Kołobrzeg, Polska Żegluga Bałtycką S.A., Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A, Doradztwo.Szkolenia D&S, oraz firmie Seafood .

  Gratulacje dla zawodników i powodzenia za rok w rozgrywkach I ligowych.

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper