Julia dziewiątą juniorką w Europie

  Dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów zdobyła w zakończonych 15 września 2017r. w Rumunii juniorka Solnego – Julia Antolak.

  Od 4 do 15.09.2017r. w Mamaii rozgrywane były Indywidualne Mistrzostw Europy Juniorów, w  których w grupie dziewcząt do lat 18 udział brała zawodniczka Solnego.

  Julia dość pechowo (po perypetiach związanych z transportem z lotniska w Bukareszcie do miejsca gry) zaczęła zawody, notując remis w pierwszej partii z niżej notowaną od niej rankingowo zawodniczką z Litwy. Jak się później okazało miało to duży wpływ na kolejne losowanie przeciwniczek Julii, które nie było zbyt łaskawe dla naszej zawodniczki. W kolejnych rundach juniorka Solnego zanotowała także dwa remisy oraz jedyną porażkę w turnieju z silną zawodniczką z Włoch. Po słabszym starcie od piątej rundy Julia odzyskała właściwy rytm wygrywając już kolejne partie.

  Ostatecznie juniorka Solnego w 9 rozegranych rundach odnotowała 4 zwycięstwa, 4 remisy i jedną porażkę. Julia uzyskała w zawodach 6 punktów, co dało jej dziewiąte miejsce w zawodach. Słabszy start i remisy w początkowej fazie turnieju skutkowały tym, że w końcowym rozrachunku zabrakło jej pół punktu do strefy medalowej.  Co warto podkreślić Julia, która ma aktualnie 17 lat  była młodsza w roczniku i za rok może powalczyć  w tej samej grupie wiekowej.

  Mistrzynią Europy z dorobkiem 7 punktów została zawodniczka z Armenii, a tuż za nią uplasowała się  koleżanka z reprezentacji Polski – Katarzyna Dwilewicz z Polonii Wrocław (6,5 pkt.), która rozegrała doskonały turniej i choć nie należała do faworytów przed zawodami – zakończyła je na drugiej pozycji. Kasi kończącej wiek juniora należą się gratulacje. Miejsce trzecie zajęła zawodniczka z Hiszpanii, także ze zdobyczą 6,5 punktu  z 9 partii.

  Julia prosto z Rumunii udała się wraz ze swoim trenerem arcymistrzem Aleksandrem  Miśtą w długą podróż przez Londyn i Madryt aż do stolicy Urugwaju - Montevideo, gdzie już od 17 do 28  września rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Juniorów. Trzymamy kciuki za równie dobry występ zawodniczki Solnego na tych zawodach.

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper