Paweł Weichhold z Pucharem Cogito

  W niedzielę 7 października 2012 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu rozegrano VI Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Puchar Pana Cogito” pod patronatem prezydenta Miasta Kołobrzegu Pana Janusza Gromka. Turniej był poświęcony pamięci jednego z największych polskich poetów XX wieku – Zbigniewa Herberta. Zawody rozpoczęła krótka część artystyczna ku czci „Poety Poetów” przygotowana przez Wojciecha Czaplewskiego oraz jego syna Szczepana. Turniej otworzyli ze strony głównego sponsora - Urzędu Miasta Kołobrzeg – Pan Romuald Kociuba - Naczelnik Wydziału  Edukacji Kultury i Sportu oraz Pani Maria Cwynar – Inspektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu . Frekwencja jak zwykle dopisała i za szachownicami zasiadło 69 zawodników , którzy grali na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika.

  Turniej z dorobkiem 8,5 punktu wygrał ubiegłoroczny Mistrz Polski do lat 18 Paweł Weichhold z Hetman Koszalin, przed kolegą klubowym Tomaszem Kamienieckim oraz kołobrzeżaninem Leonem Bręgoszewskim. Kolejne miejscazajęli  Tobiasz Smal UKSz Szach Gryfic, Jerzy Kot z Polonii Wrocław, Krzysztof Kapral - Goniec Kluczborki i Maciej Kowalski Solny Grzybowo.

  Najlepszą z kobiet była Julia Antolak - Solny Grzybowo, która z 6 punktami była 11 w klasyfikacji open. Pierwsze miejsce do lat 10 zajął Krzysztof Kabaciński – OPP Kołobrzeg, do lat 12 – Julia Antolak, do lat 16 Tobiasz Smal, a seniorem powyżej lat 55 Leon Bręgoszewski.

  Pozostali Solniacy zagrali też bardzo dobrze Miłosz Rogala był drugi w grupie do lat 10, a Julia Nowicka piąta. Tuż za nią w tej samej grupie był Wojciech Wącior a jedenasty Michał Królicki.

  W grupie do lat 16 trzecie miejsce zajął Kacper Karwowski, czwarte Maciej Wącior, piąte Jakub Gabryjałowicz, szóste Piotr Styliński a ósme Paula Wasilewska.

  Zawody nie mogłyby odbyć się bez sponsorów, którymi w tym roku byli: Miasto Kołobrzeg, Bank Zachodni WBK, Firma Almako oraz rodzice Klubu Szachowy Solny.
  Więcej zdjeć w naszej fotogalerii >>>
  Pełne wyniki zawodów >>>>

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper