Dobry występ Kacpra i Macieja w Szczecinie

Bardzo dobrze zaprezentowali  się zawodnicy Solnego w Otwartych Mistrzostwach Szczecina 2021  w szachach szybkich i błyskawicznych. W szachach szybkich Kacper Karwowski zajął drugie miejsce a Maciej Kowalski był trzeci. W szachach błyskawicznych zaś bezkonkurencyjny był Kacper Karwowski.

W sobotę 25 września 2021r. rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Szczecina 2021 – w Szachach Szybkich. Na starcie zawodów zameldowało się 93 zawodników w tym troje naszych reprezentantów: Kacper Karwowski, Maciej Kowalski i Miłosz Rogala. Nasi zawodnicy należeli do czołówki turnieju i tak: Kacper zdobył 7,5 punktu w 9 partiach tyle samo co zwycięzca turnieju Damian Strzałkowski. Drugie miejsce zajął Maciej  Kowalski, który zgromadził na swoim koncie 7 punktów. Pozycję 23 z dorobkiem 5,5 punktu zajął Miłosz Rogala.

Dzień później rozgrywany był turniej szachów błyskawicznych na starcie którego pojawiło się 48 zawodników. Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Kacper Karwowski, który zdobył 11,5 punktu z 13 rozegranych partii.
    W turnieju w Szczecinie wystartował także po raz pierwszy w swojej karierze mieszkaniec Sarbii Nikodem Hapka, który zdobył 3,5 punktu i zajął jak na debiutanta bardzo dobre 71 miejsce wśród 93 startujących zawodników.