Sukces Kacpra w Warszawie

W piątek 9 lipca br. w Warszawie został rozegrany  Memoriał Jana Maciei w szachach błyskawicznych. Wydarzenie to zgromadziło 186 uczestników, w tym 16 arcymistrzów. Doskonałe 2 miejsce w zawodach zajął zawodnik Solnego Grzybowo - Kacper Karwowski.  Szachista Solnego miał tyle samo punktów co pierwszy zawodnik, ale jego wartościowość  była zaledwie 0,5 niższa niż pierwszego. Kacper w tym turnieju pokonał m.in. trzech graczy z tytułem arcymistrza, co jest fantastycznym osiągnięciem.

Kacper, który aktualnie jest studentem Politechniki Warszawskiej ( jest też absolwentem I LO im. Kopernika w Kołobrzegu) jest zawodnikiem Solnego od 2012r. Pierwsze kroki szachowe stawiał pod kierunkiem Pana Kazimierza Łaszewskiego znanego trenera z Gryfic.  Ma w swoim szachowym dorobku sporo juniorskich  szachowych sukcesów min. 2 medale mistrzostw Polski juniorów: srebrny do lat 10 oraz brązowy do lat 18. W seniorskiej już karierze Kacpra to póki co największy sukces - doskonałe miejsce w tak silnie obsadzonych zawodach.