Maciej Wącior najlepszy w Dąbkach

Drukuj

Maciej Wącior wygrał V Turniej z Szachami przez Polskę, który rozgrywany był w dniach 20-30 sierpnia 2017r. w Dąbkach koło Darłowa. Wyjazd na te zawody był udany dla całej szóstki zawodników Solnego, którzy oprócz solidnego tygodniowego treningu z Panem Witalisem Sapisem przed zbliżającymi się eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski, zajęli wysokie miejsca w swoich grupach wiekowych.
Zawody w Dąbkach były rozgrywane tradycyjnie już w kilku grupach turniejowych i tak, jak już wspominaliśmy w najsilniejszym turnieju – open A – „Z szachami przez Polskę” zwycięzcą okazał się nasz 18 letni zawodnik Maciej Wącior. Zawodnik Solnego w dziewięciu rozegranych partiach w turnieju zdobył 7 punktów (5 wygranych i 4 remisy). Bardzo cieszy dobra postawa naszego zawodnika, który w tym roku kończy wiek juniora, a dodatkowo swoim występem wypełnił ostatnią normę na kandydata na mistrza krajowego.  Dziewiąte miejsce w tym turnieju zdobył nasz 14-latek Miłosz Rogala. Junior Solnego przed zawodami rozstawiony był z numerem 14 według swojego rankingu, a zawody zakończył z dorobkiem 5 punktów na miejscu 9.
W turnieju Open B – „Z szachami przez Polskę” startowała nasza 14-latka Julia Nowicka, która z dorobkiem 4,5 punktu zajęła 10 miejsce w turnieju.
Równolegle z turniejami Open w Dąbkach rozgrywane były XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych.
W grupie klasy I-II drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Hanna Arabas, która w 9 rozegranych partiach zdobyła 5 punktów.
W grupie klas III-IV trzecie miejsce z dorobkiem 6 punktów zajął Michał Kuczyński, a miejsce 12 Mikołaj Szydłowski, który zgromadził na swoim koncie 4,5 punktu w 9 partiach.
Gratulacje za dobry występ w Dąbkach należą się wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za ich dobry występ w eliminacjach do Mistrzostw Polski 2018.