Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek do lat 18 zawodniczki Solnego.

W dniach 9-16  lipca 2016r. w Celje w Słowenii rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów do lat 18 w szachach klasycznych. Polskę na tych zawodach reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny kobiece oraz jedna męska (czteroosobowa). Do zespołu Polski B powołana była  zawodniczka Solnego Grzybowo - Julia Antolak, która w parze z Anną Kubicką z Gliwic zdobyły brązowy medal.

Ania i Julia przed zawodami rozstawione były z 5 numerem startowym, a ukończyły zawody na 3 miejscu wśród 14 startujących zespołów. Tuż przed nimi uplasowały się ich koleżanki z zespołu Polski A - Oliwia Kiołbasa i Alicja Śliwicka, które zdobywając o punkt więcej od zespołu Julii wróciły do kraju ze srebrnymi medalami.  Mistrzyniami Europy do lat 18 zostały zawodniczki Ukrainy.  Trochę gorzej powiodło się męskiej reprezentacji Polski, która ukończyła zawody na 7 miejscu.
    Reprezentacja Polski B, w której grała nasza zawodniczka odniosła 3 zwycięstwa, 3 remisy i odnotowała jedną porażkę tylko z reprezentacją Ukrainy.

Szczegółowe wyniki i  relacja dzień po dniu na stronie Polskiego Związku Szachowego >>> kliknij tu