Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18

W Karpaczu w dniach 14-22 marca 2015r. odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach klasycznych  do 16 i 18 lat.  Gminny klub szachowy Solny Grzybowo reprezentowało 3 zawodników, którzy uzyskali awans do Mistrzostw Polski we wcześniejszych eliminacjach.
    Piąte miejsce w grupie dziewcząt do lat 16 zajęła Julia Antolak.  Przed ostatnią rundą  była druga i w ostatnim dniu zawodów walczyła o medal. Niestety bardzo nerwowa atmosfera i  porażka na finiszu kosztowała spadek na 5. miejsce i utratę medalu.
    Julia była młodszą zawodniczką w swoim roczniku, gdyż ma aktualnie 15 lat i za rok może startować w tej samej grupie mając nadzieję na lepszy wynik  w przyszłym roku.
    Zajęte przez Julię miejsce dało jej przepustkę do ewentualnego startu w Mistrzostwach Europy oraz Świata, jeśli znajdą się na to środki finansowe.
    Bardzo dobry wynik w grupie chłopców do lat 18 zajął Maciej Kowalski, który zajął 13 miejsce wśród 32 startujących zawodników. Jest to najlepszy wynik Maćka osiągnięty w jego dotychczasowych startach w finałach Mistrzostw Polski.
    Dwudzieste drugie miejsce  wśród 40 startujących zawodników w grupie chłopców do lat 16 zajął nasz trzeci reprezentant Maciej Wącior.  Od samego początku Maciek nie najlepiej się czuł w tym turnieju i grał ze zmiennym szczęściem. Stać go na lepsze wyniki, a w związku z tym, że jest zawodnikiem bardzo ambitnym z całą pewnością  w kolejnych zawodach będzie starał się poprawić swoją lokatę.