Po raz kolejny zagraliśmy z Wielką Orkiestrą...

Tradycyjnie już zagraliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  Szachiści pokazali, że można na nich liczyć. 32 zawodników stawiło się w Dźwirzynie na starcie turnieju szachowego z okazji 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem wyniki rywalizacja sportowa, której oczywiście nie brakowało była mniej ważna niż szczytny cel naszego spotkania. Całość wpisowego oraz cały dochód ze sprzedaży ciast, napoi  przekazane  zostały do puszki WOŚP.  Razem udało na się zebrać  573,50 PLN. Stanowiło to sporą cegiełkę dołożoną od szachistów w zbiórkę pieniędzy w Dźwirzynie. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali datki do puszki oraz piekarni Pana Wierzbowskiego, która ufundowała ciasta.

Ze sportowej strony turniej wygrali  zawodnicy  Solnego Grzybowo – Kacper Karwowski (6.5 punktu), przed Julią Antolak 6 punktów oraz Maciejem Kowalskim 5,5punktu. Kolejne miejsca zajęli Sylwester Kupiak - Gens Kołobrzeg, Miłosz Rogala - Solny Grzybowo, Wiesław Bućko - Połczyn Zdrój.

Najlepszym Juniorem do lat 10 został Tomasz Foryś z Kołobrzegu, do lat 12 Miłosz Rogala - Solny Grzybowo, a najlepszym amatorem bez kategorii szachowej Pan Mariusz Lampa z Kołobrzegu.

Puchary i pamiątki dla najlepszych wręczyli Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek oraz Radny  Gminy Kołobrzeg Antoni Miściur.