Julia wygrywa w Olkuszu

Drukuj
W dniach 8 – 9 grudnia 2012 r. w Olkuszu odbył się jubileuszowy XX  Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji.  Byli wśród nich aktualni medaliści mistrzostw Polski, uczestnicy tegorocznych mistrzostw europy i świata. Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo reprezentowali Julia Nowicka, Julia Antolak, Maciej Kowalski, Miłosz Rogala i Piotr Styliński.

W rozgrywkach doskonale spisała się aktualna Mistrzyni Polski Julia Antolak, która zwyciężyła w kategorii E – dziewcząt do lat 12. Zawodniczka Solnego zdobyła 7 punktów w 9 partiach. Równie dobrze wypadła dziewięcioletnia Julka Nowicka, która ostatecznie zajęła w swojej kategorii wiekowej 9 miejsce do końca walcząc o miejsce na podium.
Pozostali zawodnicy uplasowali się poza pierwszą dziesiątką w swoich grupach, ale najważniejsze, czyli kolejne doświadczenia na pewno zaprocentują w kolejnych turniejach.

Solniacy pojechali do Olkusza razem z reprezentantami innych klubów z naszego regionu między innymi Hetmanem Politechnika Koszalińska czy Pałac  Młodzieży Koszalin. Na miejscu okazało się, że zostali ekipą, która pokonała najwięcej kilometrów aby móc zagrać w turnieju. W nagrodę zawodnicy znad morza otrzymali kosz słodyczy