Mamy 6 finalistów Mistrzostw Polski 2013

  Od 15 do 22  września w Żerkowie w woj. wielkopolskim rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkie  w szachach klasycznych, które były eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.  Wystartowało w nich 6 zawodników Solnego Grzybowo: Julia Nowicka, Miłosz Rogala, Maciej Wącior, Paula Wasilewska, Maciej Kowalski i Jakub Gabryjałowicz.
  Czwórka z nich dobrą postawą w zawodach wywalczyła awans i prawo gry w Mistrzostwach Polski w roku 2013: Julia Nowicka (4miejce w grupie dziewcząt do lat 10), Miłosz Rogala (5 miejsce w grupie chłopców do lat 10), Maciej Kowalski (3miejsce w grupie chłopców do lat 16) oraz Jakub Gabryjałowicz (3miejsc w grupie chłopców do lat 18) – gratulujemy.
  Grono przyszłorocznych finalistów Mistrzostw Polski z Solnego uzupełniają aktualna Mistrzyni Polski do lat 12, która nie musiała startować w eliminacjach: Julia Antolak w grupie dziewcząt do la 14 oraz nowy zawodnik w klubie Kacper Karwowski w grupie do lat 16, który poprzednio reprezentował barwy UKS Szach Gryfice, a w związku z zamiarem przejścia do kołobrzeskiej szkoły średniej zasilił grono zawodników Solnego.
  Bardzo blisko awansu byli również Maciej Wącior w grupie chłopców do lat 14 oraz Paula Wasilewska w grupie dziewcząt do lat 16, ale niestety oboje zajęli w swoich grupach 5 miejsca (pierwsze nie premiowane awansem)  i o ewentualny awans mogą powalczyć jeszcze tylko w Turnieju Ostatniej Szansy na przełomie listopada i grudnia w Pokrzywnej.
  Tak, więc, na chwilę obecną  w przyszłorocznych zawodach indywidualnych rangi Mistrzostw Polski nasz klub i gminę reprezentowało będzię 6 zawodników, którym życzymy sukcesów.


     

  foto ze strony organizatora: www.szachmistrz.pl

  © 2016 Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Projekt by JoomShaper