Trzecie miejsce Maćka w turnieju Noworocznym

Bardzo dobre trzecie miejsce zajął  Maciej Kowalski w Noworocznym Turnieju Szachowym, który rozgrywany był w dniach 6-8 stycznia 2012r. na obiektach Politechniki Koszalińskiej.  W zawodach udział wzięło 9 zawodników Solnego. Dobry występ obok Maćka zanotowała również 9 letnia zawodniczka Solnego Julia Nowicka, która wypełniła normę na III kategorię.

Z początkiem roku 6-8 styczeń w obiektach Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie gościło 66 szachistów z województw Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Lubuskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego, aby rywalizować w Noworocznym Turnieju Szachowym zgłoszonym do Fide. Organizatorem zawodów był AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, a sędzią głównym Tomasz Kamieniecki.
    Turniej wygrał reprezentant KSz Gryf  Szczecin Krystian Jacek z wynikiem 7,5 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy Wojciech Śmieszek 7 pkt, a trzeci był Maciej Kowalski 6,5 pkt GKSz Solny Grzybowo. Kolejne miejsca: 4. Borys Lebiedowicz 6,5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, 5. Joanna Maruszczak 6,5 pkt KSz Gryf Szczecin, 6. Michał Narkun 6,5 pkt Słupsk, 7. Wojciech Januszkiewicz 6,5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, 8. Roksana Jacek  6 pkt KSz Gryf Szczecin, 9 Tobiasz Smal UKS Szach Gryfice, 10. Klara Czaplewska 6 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska.