Maciej trzeci w Świerznie

W niedzielę, 23 października, w Gimnazjum w Świerznie, rozegrano: II Maraton Szachów Błyskawicznych. Turniej rozgrywany był na dystansie 21 rund. Tempo gry było  nieco nietypowe : 3 minuty na partię + 2 sekundy za każdy wykonany ruch. Organizatorzy byli pozytywnie zaskoczeni frekwencją, ponieważ na starcie stanęło aż 55 zawodniczek i zawodników.
    W turnieju zwyciężył Tobiasz Smal z UKS SZACH Gryfice z wynikiem 18 pkt. wyprzedzając Rafała Dogodę z BIAŁY PION Gryfino (17,5 pkt) i Macieja Kowalskiego z GKSz SOLNY Grzybowo (16 pkt).
    W zawodach udział wzięło 9 naszych zawodników, z czego aż pięciu uplasowało się  bardzo wysoko w mocnym szachowym towarzystwie. Jak już wspominaliśmy 3 miejsce zdobył Maciek Kowalski,  ósmy był Maciej Wącior (13 punktów), 10 – Julia Antolak (najlepsza z pań w turnieju ) – 12 punktów.  Tuż za Julią uplasowała się kolejna zawodniczka Solnego – Agata Przybylska – 11,5 punktu , a na miejscu 12 – Piotr Styliński także 11,5 punktu.
    Zawodnicy grali jak na maraton przystało prawie sześć godzin, ale nie  mogli  odczuć głodu, ponieważ  organizatorzy przygotowali mnóstwo posiłków na czele z  zupą fasolową, bigosem, ciastem domowej roboty oraz smakowitym chlebem ze smalcem i ogórkiem.