Awans Julii do Mistrzostw Polski

W dniach 27 czerwca – 3 lipca 2010 r. w  Łazach odbył się Turniej Kadry Pierwszej Szansy, który był pierwszymi eliminacjami do gry w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy  Gminnego Klubu  Szachowego Solny Grzybowo zaprezentowali się na nim w następującym składzie: w grupie D – 11 grała Julia Antolak, w  grupie D – 13 Dominika Rewers, w C – 9 Maciej Makszewski, Miron Dembski i Wojciech Wącior, w grupie C – 11 walczył jego  starszy brat Maciej Wącior, w C -13 Maciej Kowalski, a w grupie C -15 Jakub Gabryjałowicz.
    Jako  jedyna ze wszystkich Solniaków awans do Mistrzostw Polski zapewniła sobie Julia Antolak, która w niezwykle silnej grupie najlepszych zawodniczek z całej Polski  stanęła na podium i wywalczyła 3 miejsce - premiowane awansem .
    Doskonale spisał się też Maciek Wącior, który zajął 7 miejsce na 35 startujących walcząc zaciekle do ostatniej rundy.
    Nasza nadzieja – najmłodsi chłopcy startujący w  grupie C – 9 również nie zawiedli. Miron Dembski był 11 i wypełnił normę na III kategorię szachową , Maciek Makszewski 15, a Wojtek Wącior 24. Natomiast Dominika Rewers zajęła w swojej grupie dobre 7 miejsce, a najstarsi chłopcy Maciek Kowalski i Kuba Gabryjałowicz byli 11 w swoich grupach wiekowych.
    Warto również zaznaczyć, iż równolegle z Turniejem Pierwszej Szansy odbyło się zgrupowanie wojewódzkiej kadry juniorów w szachach.  Po raz kolejny wzięli w nim udział: Jula, Dominika, Kuba oraz Maćki – Kowalski i Wącior. Zawodnicy  mieli  wiele zajęć, zarówno szachowych jak i ogólnorozwojowych i jak twierdzą doskonale się bawili.