Solniacy na Cracovii

W Krakowie zakończył się jubileuszowy, 20. Międzynarodowy Festiwal Szachowy Cracovia 2009. Startowali w nim zawodnicy Solnego Grzybowo: Adrian Panocki, Miłosz Rudnicki i Maria Gościniak.

W najsilniejszej grupie A rywalizowało 78 zawodników, w tym sześciu arcymistrzów. Zwyciężył Ukrainiec Aleksander Zubow przed polskimi szachistami Pawłem Czarnotą (UKS Rotmistrz Grudziądz) i Tomaszem Warakomskim (Javena Hańcza Suwałki). Cała trójka uzyskała po 7 punktów.

Z trójki szachistów Solnego najlepiej spisał się Adrian Panocki, który zdobywając 5,5 pkt podzielił lokaty 12-20. Mogło być jeszcze wyżej, ale w ostatniej rundzie musiał uznać wyższość arcymistrza Łukasza Cyborowskiego. Miłosz Rudnicki uzyskał 4,5 pkt (33. miejsce), a przygotowująca się do Mistrzostw Polski kobiet Maria Gościniak zdobyła 3,5 pkt i uplasowała się 11 miejscu w klasyfikacji kobiet.

Drużynowo Solny uplasował się na 3 miejscu ustępując jedynie Javenie-Hańczy Suwałki i Polonii Warszawa.