Złoto i srebro w drużynowych mistrzostwach szkół

1 grudnia 2009r. w Gryfinie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Bardzo miłą niespodziankę sprawili uczniowie SP4 Kołobrzeg zdobywając złoty medal i awans do Mistrzostw Polski Szkół  Podstawowych.
    W barwach 4 osobowej drużyny startowało trzech zawodników Solnego: Julia Antolak (7 punktów z 7 partii), Dominika Rewers 6 punktów i Dawid Włodarczyk 5,5 punktu. Skład drużyny uzupełniał zawodnik Hetmana Koszalin Radosław Bylica zdobywca 3,5 punktu. W zawodach występowało 28 szkół z województwa zachodniopomorskiego. W imprezie startowali także inni nasi zawodnicy: Maciek Makszewski zdobywca 4 punktów w barwach SP3 Kołobrzeg (6 miejsce w turnieju), oraz Krzysztof  Królicki  - 6 punktów i Michał Królicki 2p reprezentujący SP6 Kołobrzeg – 15 miejsce  w turnieju.

Dwa dni później także w Gryfinie rozegrana została wojewódzka licealiada w szachach. Drużyna I LO w Kołobrzegu zdobyła w niej srebrny medal ustępując tylko II LO Koszalin. W barwach kołobrzeskiej drużyny wystąpili „Solniacy” :  Borys Tofil – 6 punktów, Marek Duszkiewicz – 6 punktów i Aleksandra Gabryjałowicz 3 punkty. W zawodach startowało 15 szkół średnich z naszego województwa.