Półfinały Mistrzostw Polski - Piła 2008r.

W dniach 18-26 września 2008 roku w Pile odbyły się półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. W turnieju GKSz. Solny Grzybowo reprezentowali:
    - kategoria C-9 Dawid Włodarczyk,
    - kategoria C-11 Krzysztof Królicki i Maciej Kowalski,
    - kategoria C-13 Jakub Gabryjałowicz,
    - kategoria C-17 Borys Tofil.
    Nasi zawodnich swój plan wykonali w 40 % - dwóch na pięciu wywalczyło awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski.
    Najlepiej zaprezentowali się najstarszy i najmłodszy z ekipy - Borys Tofil i Dawid Włodarczyk. Borys z dorobkiem 6,5 pkt. z 9 partii zajął w swojej grupie wiekowej 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Dzielnie walczył także 8 - letni Dawid który z dorobkiem 5,5 pkt zajął wysokie 4 miejsce. Bardzo niewiele ponieważ tylko pół punktu zabrakło do awansu Kubie Gabryjałowiczowi. Kuba z dorobkiem 5,0 pkt zajął wysokie szóste miejsce. Na 11 miejscu boje zakończył Krzysiu Królicki który uzyskał 5,0 pkt, a 22 był Maciej Kowalski z dorobkiem 3,5 pkt.
    Należy dodać, że z zawodników Solnego awans do finałów MP ma już wywalczony - Julia Antolak - medalistka Mistrzostw Polski do lat 8 a także Maciej Wącior w kategorii do lat 10.