Srebro Marysi, Julia i Adrian tuż za podium....

W dniach 1-4.08.2007r. w Koszalinie odbył się I Ogólnopolski Młodzieżowy Wielobój Szachowy, na który złożyły się trzy turnieje rangi Mistrzostw Polski. Łącznie w tych zawodach wzięło udział ponad sześciuset zawodników z całego kraju. W pierwsze dwa dni odbyły się Mistrzostwa Polski P30 (30 minut na partię), następnego dnia - Mistrzostwa Polski P15 (15 minut na partię), a na koniec Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych P5 – (5 minut na partię). Srebrny medal w P15 w kategorii dziewcząt do lat 18tu zdobyła zawodniczka Solnego ZieleniewoMaria Gościniak, która minimalnie bo punktacją pomocniczą przy równej liczbie zdobytych punktów musiała zadowolić się srebrem.

Bardzo blisko medalu w kategorii P30 był Adrian Panocki, który w decydującej o medalu partii przegrał z M. Brzeskim i ostatecznie zajął 6 miejsce.
    O podium otarła się najmłodsza zawodniczka  „solniaków” – Julia Antolak, która w kategorii P5 – zajęła tak bardzo nie lubiane przez sportowców 4 miejsce. Na pocieszenie Julii pozostaje to, że sprawiła ogromną niespodziankę w turnieju P15, gdzie zajęła wysokie 7 miejsce – wygrywając jako jedyna w całym turnieju ze starszą od siebie   zdobywczynią 3 złotych medali w kategorii D8 i reprezentantką Polski na zbliżające się mistrzostwa świata, niepokonaną od blisko 2 lat  – Agnieszką Dmochowską z Wrocławia.
    Warto dodać, że szachiści Solnego w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie 16 miejsce na 95 zespołów z całej Polski. ( w klasyfikacji drużynowej dziewcząt – 15 miejsce, a chłopców – 28).
    Poniżej zamieszczamy  tabelę z miejscami szachistów Solnego w poszczególnych  turniejach  oraz całym wieloboju. Szczegóły dotyczące zawodów można obejrzeć na stronie: www.wieloboj2007.glt.pl