Grand Prix Powiatu 2007

W niedzielę 9 grudnia 2007 r. o godz. 10,00 w Hali Milenium przy ul. Łopuskiego w Kołobrzegu odbył się finałowy turniej szachowy z cylku Grand Prix Kołobrzegu. Zawody zostały rozegrane w dwóch turniejach. W finale Grand Prix Kołobrzegu 2007 wystapiło 10 najlepszych zawodników wyłonionych po VI turniejach. Zagrali oni turniej kołowy 9 rundowy, po 15 minut na zawodnika. Nieoczekiwanie mistrzem Kołobrzegu został 11-letni junior GKSz. Solny Zieleniewo Jakub Gabryjałowicz który w 9 partiach zdobył 7,5 pkt. Kuba wyprzedził o 0,5 pkt. punktacji pomocniczej Bergera faworyta turnieju finałowego Borysa Tofila - także Solny, który zdobył także 7,5 pkt. W pojedynku pomiędzy nimi zwyciężył Borys, ale po drodze niespodziewanie stracił on punkt z Kamilem Puszkarkiem z Szacha Gryfice który z dorobkiem 7,0 pkt. zajął czwarte miejsce. Trzeci z dorobkiem 7,0 pkt. był Leon Bręgoszewski - OPP Neptun Kołobrzeg.
    W turnieju pocieszenia wystapilo ponad 30 zawodników. Grali oni na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika, kojarzenie systemem szwajcarskim. Z kompletem punktów zwyciężył Waldemar Świć znany trener i szkoleniowiec wielu medalistów Mistrzostw Polski, który na zaproszenie organizatorów wystąpił gościnnie w turnieju. Kolejne miejca zajęli juniorzy kadry województwa zachodnipomorskiego - Paweł Weichold - 7,5 pkt. i Alicja Stodolnik 6,0 pkt. (oboje Hetman Politechnika Koszalińska). Niespodziewanie bardzo dobry występ zanotował 9 - letni junior Solnego Krzysiu Królicki który w dorobkiem także 6,0 pkt. zajął 4 miejsce. Krzysiu był najlepszym juniorem do lat 10. Kolejne miejsca zajęli: 5. Kirlejza Robert - 6,0 pkt. Wieża Białogard, 6. Hryb Michał - 5,5 pkt. Charzynianka Charzyno. W kategoriaah wiekowych nagrody otrzymali: - dziewczęta do lat 10 - Czaplewska Klara - 4,5 pkt. Gens Kołobrzeg, - dziewczęta do lat 14 - Rewers Dominika - 4,0 pkt. Gens, - chłopcy do lat 10 - Wącior Maciej - 5,0 pkt. Solny, - chłopcy do lat 14 - Juraszek Tomasz - 5,5 pkt. Wieża Białogard. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał 4 - letni Olaf Kozak z Kołobrzegu. Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali nagrody finansowe a najlepsi zwodnicy turnieju pocieszenia nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Kołobrzegu i Ośrodek Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Nie zabrakło także słodyczy dla wszystkich uczestników. Turniej został rozegrany na przepięknej Sali Konferencyjnej Hali Milenium w Kołobrzegu na której jeszcze dwa lata temu co miesiąc były rozgrywane podobne turnieje z cyklu Grand Prix Kołobrzegu. Na turnieje te przyjeżdżali zagorzali szachiści z całego województwa. Trochę szkoda, że nie wszyscy szachiści z Kołobrzegu i okolic zawitali w niedzielę do świątecznie ustrojonej i stworzonej do rozgrywania turniejów szachowych Sali Konferencyjnej Hali Milenium.Być może z nowym rokiem turnieje z cyklu Grand Prix Kolobrzegu w Szachach na stałe znajdą sie w kalendarzu szachowym województwa zachodniopomorskiego. Turniej był organizowany przez Ośrodek Pracy Pozaszkolnej - Sekcja Szachowa w Kołobrzegu.