Mistrzostwa Polski do lat 7 i 8 w Poroninie

Od 30 kwietnia do 7 maja 2023r. w Poroninie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach do lat 7 i 8, w których wystąpiła 4 zawodników Solnego Grzybowo. Najlepszy z naszej ekipy był nasz 8 latek – Piotr Werema, który zdobył 6,5 punktu w 9 partiach, zajął wysokie 10 miejsce w klasyfikacji chłopców i zdobył II kategorię szachową.

Przez pierwsze trzy dni rozgrywane były Mistrzostwa do lat 7 w których brał udział jeden z naszych wychowanków Antoni Ratajczyk.  Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w Poroninie - najważniejsze zawody Antka w sezonie i jedne z ostatnich jako przedszkolak. Przystępując do zawodów Antoś rozstawiony był z 62 numerem startowym. W swoim debiucie zanotował 3 wygrane,1 remis oraz 5 porażek. Zawody zakończył na 47 miejscu. Swoim występem zapewnił sobie V kategorię szachową, co wywołało u niego największą radość. Były łzy porażki, była radość ze zwycięstw, ale to doświadczenie na pewno zaprocentuje u Antosia w najbliższym czasie.

W kolejnych dniach rozgrywane były zawody 8 latków, w których pod okiem trenera Borysa Tofila udział brała trójka „dzielnych Solniaków”: Wiktoria Rzeszotek, Piotr Werema i Szymon Wącior. Jak już wspominaliśmy  bardzo dobry występ zanotował Piotr, który zdobył 6,5 punktu w 9 partiach, zajął wysokie 10 miejsce w klasyfikacji chłopców i zdobył II kategorię szachową. W tej samej grupie z dorobkiem 3 punktów miejsce 76 zajął Szymon Wącior. Nasza Wiktoria zaś „ugrała” 4 punkty w 9 partiach i uplasowała się na 20 miejscu w grupie dziewcząt. W klasyfikacji klubowej Solny zajął 8 miejsce w kraju.