Trzy medale w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski

Drukuj
3 medale naszych juniorów na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W dniach 8-14 stycznia w miejscowości Pokrzywna w woj. opolskim odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach. Nasi juniorzy: Piotrek Werema oraz siostry Marysia i Hania Mazurek zaliczyli fantastyczne zawody! Cała trójka znalazła się na podium w swoich kategoriach wiekowych i przywieźli puchary i medale Szkolnych Mistrzostw Polski. Hania Mazurek zajęła pierwsze miejsce w grupie dziewcząt do lat 7 i została Szkolną Mistrzynią Polski. Marysia Mazurek również pokonała inne zawodniczki i wywalczyła złoto w kategorii dziewcząt do lat 9. Piotrek Werema zajął 3. miejsce w kategorii chłopców do lat 9. Wywalczył brąz, mimo ze jako ośmiolatek występował jako młodszy rocznik na zawodach i grał ze starszymi przeciwnikami. Poza tym zarówno Piotrek, jak i Marysia podwyższyli swoje kategorie szachowe. Piotrek wywalczył III kategorie szachowa a Marysia - II kategorie.