Julia i Marysia wicemistrzyniami Polski

Zawodniczki Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo: Julia Antolak i Maria Gościniak zdobyły drużynowe wicemistrzostwo Polski w szachach błyskawicznych. Od 12 do 14 kwietnia 2019r. w Centrum Kongresowym w Katowicach rozgrywane były indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. Jak już wspominaliśmy nasza żeńska drużyna uplasowała się na drugim miejscu wśród 21 startujących zespołów. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna UKS Czarny Koń Olkusz, która tak jak drużyna Solnego zdobyła 16 punktów meczowych, a wygrała tylko dzięki klasyfikacji pomocniczej o 1 mały punkt. Trzecie miejsce  z dorobkiem 15 punktów zajęła drużyna Biały Król Wisznia Mała. Julia na pierwszej szachownicy w 11 rundach zdobyła dla drużyny 9 punktów  (najwięcej ze wszystkich uczestniczek zawodów), a Marysia na swojej szachownicy zdobyła 5,5 punktu. Zarówno dla Julii, która w ubiegłym roku skończyła wiek juniora jak i Marii są to pierwsze seniorskie medale Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej.

Dzień wcześniej rozgrywane były indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych, w których nasze dziewczyny także zaprezentowały się bardzo dobrze. Wśród 64 startujących zawodniczek Julia z dorobkiem 10 punktów z 15 rozegranych partii zajęła 5 miejsce, a Maria uplasowała się na 9 miejscu w turnieju z dorobkiem o punkt mniejszym.
    Zawody indywidualne z kompletem punktów wygrała bardzo dobrze nam znana wychowanka Hetman Koszalin, aktualnie reprezentująca klub LKS "Wrzos" Miedzyborów arcymistrzyni Klaudia Kulon.

Podczas Katowickiego weekendu szachowego rozgrywany był również turniej przyjaźni Polsko – Węgierskiej, w którym w grupie do lat 10 startowała nasza młoda zawodniczka Hania Arabas. Hania w bardzo licznej 160 osobowej grupie zawodników i zawodniczek z dorobkiem 5,5 punktu z 9 partii zajęła 42 miejsce, będąc jednocześnie 11 juniorką wśród 46 startujących dziewcząt.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego wywiadu z naszą zawodniczką podczas transmisji online w czasie zawodów w Katowickim Spodku:

Oglądaj Drużynowe Mistrzostwa Polski w Blitzu GM Bartłomiej Heberla & WIM Anna Kantane od użytkownika kacperpolok na www.twitch.tv