Srebro Julii w Mistrzostwach Polski do lat 18

Drukuj

Ze srebrnym medalem wróciła juniorka Solnego Grzybowo  Julia Antolak z Mistrzostw Polski juniorów do lat 18 w szachach klasycznych. W dniach 11-18 marca w Jastrzębiej Górze rozgrywane były indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych do lat 16 i 18. W zawodach udział wzięło trzech juniorów Solnego (uprawnionych do startu po wywalczonym awansie w półfinałach MP): Julia Antolak w grupie dziewcząt do lat 18, Julia Nowicka w grupie dziewcząt do lat 16 oraz Miłosz Rogala w grupie chłopców do lat 16.
Jak już wspominaliśmy tytuł wicemistrzyni Polski w szachach klasycznych na rok 2018 wywalczyła Julia Antolak, która w 9 rozegranych partiach uzyskała 8 punktów ( 7 wygranych oraz dwa remisy). Julia tym samym wywalczyła sobie prawo startu w Mistrzostwach Europy i Świata do lat 18. W zawodach tych opiekę trenerską nad naszą zawodniczką sprawował trenujący Julię od kilku lat arcymistrz Aleksander Miśta, któremu należą się nie mniejsze gratulacje jak Julii.
Dwójka naszych reprezentantów  do lat 16 nie należało do faworytów w swoich grupach wiekowych i tak Miłosz Rogala uzyskał w zawodach 3 punkty w 9 partiach  zajmując w grupie chłopców do lat 16 – 35 miejsce. Julia Nowicka zdobyła w zawodach 2 punkty, które dało jej również 35 miejsce w turnieju. Julia Nowicką i Miłosza Rogalę w tych zawodach przygotowywał do partii trener klubowy Solnego mistrz międzynarodowy Witalis Sapis.