Hania zagrała w Mistrzostwach Polski do lat 10

W dniach od 28 lutego do 4 marca 2018r. w Chrustach koło Kielc rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików do  lat 10, w których startowała nasza zawodniczka - Hanna Arabas.
    Hania, która była młodsza w rocznik, gdyż ma aktualnie 9 lat miała 55 numer startowy, a skończyła zawody na 38 miejscu. W swoim roczniku zaś zajęła 10 miejsce.
    Początek zawodów dla naszej zawodniczki był bardzo dobry. Wygrała bowiem dwie pierwsze rundy. Dwie kolejne niestety nie były już tak udane. W rundach piątej i szóstej Hania znowu wróciła do dobrej dyspozycji i zdobyła kolejne dwa punkty. Niestety przez swoją nieuwagę w trzech kolejnych rundach nie udało jej się już powiększyć zdobyczy punktowej i z dorobkiem 4 punktów zajęła jak już wspominaliśmy 38 miejsce w turnieju wśród 68 startujących zawodniczek.
    Występ Hani, jako debiutantki na takiej imprezie trzeba uznać za udany, tym bardziej, że w turnieju wypełniła normę na II kategorię szachową. W końcówce turnieju zabrakło doświadczenia w takich zawodach, bo jej miejsce i zdobycz punktowa mogła być zdecydowanie wyższe. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w tym roku zaowocuje za rok, kiedy to Hania będzie miała już 10 lat, a będzie mogła zagrać w tej samej grupie.