Kacper Drużynowym Akademickim Mistrzem Polski 2018

Zawodnik Solnego Grzybowo - Kacper Karwowski występujący w barwach Politechniki Warszawskiej został Drużynowym Akademickim Mistrzem Polski. W dniach od 2 do 4 lutego 2018 w Chorzowie rozgrywane były indywidualne i drużynowe Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentował się nasz zawodnik - Kacper Karwowski, który jak już wspominaliśmy w barwach swojej uczelni zdobył tytuł mistrzowski. Kacper grał na trzeciej szachownicy w sześcioosobowej drużynie i zdobył dla niej 5,5 punktu w ośmiu partiach wygrywając 4 razy, trzy razy osiągnął remis i zanotował tylko jedną porażkę.  Kacper bardzo dobrze zaprezentował się także w zawodach indywidualnych rozgrywanych dzień wcześniej, gdzie z dorobkiem 6,5 punktu z 9 partii zajął 15 miejsce wśród 210 startujących studentów.

W zawodach tych grała również nasza wieloletnia zawodniczka - Agata Przybylska reprezentująca Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Jej uczelnia zajęła 30 miejsce w turnieju, zaś Agata w zawodach indywidualnych zajęła 35 miejsce wśród 75 startujących zawodniczek.

Dekoracja najlepszych drużyn - Kacper Karwowski (drugi z lewej) - foto organizatorów. (https://www.facebook.com/ampszachy)