Wicemistrzostwo Polski w szachach juniorki Solnego

Julia Antolak zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek w szachach klasycznych. W dniach od 11 do 19 marca 2017r. w Ustroniu Jaszowcu w woj. Śląskim rozgrywane były Mistrzostwa Polski do  lat 18, w których grała dwójka zawodników Solnego: Julia Antolak w grupie dziewcząt do lat 18 i Maciej Wącior w grupie chłopców do lat 18.

Jak już wspomnieliśmy  na wstępie bardzo dobry turniej rozegrała nasz 17-latka, która rozstawiona była w turnieju według aktualnego rankingu z czwartym numerem startowym zakończyła zawody na drugim miejscu. Julia w rozegranych dziewięciu partiach w mistrzostwach nie doznała żadnej porażki, wygrała pięć partii, a cztery zremisowała, co dało jej 7 punktów i tytuł wicemistrzyni juniorek naszego kraju  do lat 18. Jest to już kolejny medal w szachowej karierze naszej juniorki, która na ten moment jest już multimedalistką Mistrzostw Polski. Drugie miejsce w najważniejszym turnieju 2017 roku daje jej prawo startu zarówno w Mistrzostwach Europy (Rumunia), jak i w Mistrzostwach Świata (Urugwaj).

Gratulacje dla Julii, ale również jej trenera arcymistrza Aleksandra Miśty, który pracuje z sukcesami z naszą zawodniczką od kilku lat  i tym razem również   przygotowywał ją do partii w Ustroniu.

Maciej Wącior w grupie chłopców do lat 18 z dorobkiem 4 punktów (  dwie wygrane, cztery remisy i trzy porażki) uplasował się na 20 miejscu  w grupie 32 zawodników. Opiekę trenerską na turnieju nad Maciejem sprawował trener klubowy Solnego – Witalis Sapis.  Należy podkreślić, że w trakcie Mistrzostw rozegrano turniej towarzyszący blitza, w którym nasz osiemnastolatek zajął drugie miejsce i jednocześnie był najlepszy z zawodników biorących udział w mistrzostwach – pierwsze miejsce zajął jeden z trenerów.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski:

Medalistki Mistrzostw Polski do lat 18: Oliwia Kiołbasa - Stoczek Białystok, Julia Antolak - Solny Grzybowo i Anna Kubicka - Hetman Katowice