Występ zawodników Solnego na Mistrzostwach Polski w Koszalinie

Przez cztery dni Koszalin był stolicą Polskich szachów juniorskich. Prawie 850 szachistów i szachistek wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawody trwały od 4 do 7 sierpnia, a areną zmagań szachistów była nowa Hala Widowiskowo- Sportowa przy ul. Śniadeckich.  W zawodach wzięła również udział  9-osobowa ekipa Solnego Grzybowo: Julia Antolak, Julia Nowicka, Hanna Arabas, Kacper Karwowski, Maciej Wącior, Miłosz Rogala, Krzysztof Kabaciński, Mikołaj Szydłowski oraz Jakub Chudyk. W szachach szybkich w kategorii juniorek do lat 18 dobrze wypadła Julia Antolak, która zdobyła brązowy medal.

Julia po pechowej porażce w pierwszej rundzie, cały czas nadrabiała straty zdobywając 7,5 punktu, co dało jej ostatecznie krążek  brązowego koloru.  Co warte podkreślenia Julia, które ma aktualnie 16 lat mogła występować  wśród swoich rówieśniczek, ale decyzją trenera została przeniesiona do grupy dziewcząt do lat 18, gdzie była najmłodszą w tej grupie zawodniczką.

Bardzo dobry występ w grupie chłopców do lat 12 zanotował  Krzysztof Kabaciński, który uplasował się na 11 pozycji wśród 110 startujących osób w jego grupie. Dobrze zagrał również nasz 17- latek Maciek Wącior w grupie chłopców do lat 18, który zajął  18 pozycję wśród 56 startujących zawodników.

Dla trójki naszych najmłodszych zawodników Mikołaja, Hani i Kuby by to debiut w tak dużej i licznej imprezie i z pewnością nowe duże doświadczenie. Dobry wynik w turnieju szachów błyskawicznych osiągnęła Hania Arabas, która będąc rok młodszą w swojej kategorii (do lat 8) uplasowała się na 20 pozycji, co daje nadzieję że za rok powalczy o wysokie pozycje w kraju.