Julia, Miłosz i Hania z medalmi WOM

Młodzi szachiści z całego województwa zachodniopomorskiego spotkali się w minioną sobotę w Łazach, by walczyć o medale Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży. Do rozdania były medale w trzech kategoriach wiekowych - do 10, 12 i 14 lat. Dwa tytuły mistrzowskie  zdobyli szachiści GKSz Solny Grzybowo: Miłosz Rogala i Julia Nowicka, a brązowy medal w dodatkowej klasyfikacji do lat 8 zdobyła Hanna Arabas.
    W kategorii 14-latków wygrał Miłosza Rogali z Solnego. Zdobył on 6 pkt podobnie jak drugi w klasyfikacji Cyprian Guzek (UKSz Skoczek Choszczno). Trzeci Bartosz Nędzarek (UKS Biały Pion Gryfino) uzbierał 4 pkt.
    W najstarszej grupie dziewcząt, do 14 lat szans  rywalkom nie dała Julia Nowicka (Solny), zdobywając komplet 4 pkt.
    W grupie dziewcząt do lat 10 wygrała zawodniczka Hetman Politechniki Koszalin  - Aleksandra Załóg (6 pkt),  szóste miejsce w tej grupie zajęła nasz najmłodsza uczestniczka zawodów Hania Arbas, zdobywając jednocześnie brązowy medal w dodatkowej klasyfikacji do lat 8.
    W najmłodszej grupie chłopców do 10 lat z tytułu mógł cieszyć się Miłosz Drzewiecki (Refleks Gościno).  Zawodnik Solnego   w tej grupie Mikołaj Szydłowski zajął 5 miejsce ze stratą 1 punktu do zwycięzcy.  W dodatkowej klasyfikacji do lat 8, która była rozgrywana razem z 10 latkami kolejny nasz młody  szachista - Jakub Chudyk uplasował się na 8 pozycji. Była to najliczniejsza grupa zawodników bo liczyła aż 51 zawodników.
    Trochę poniżej oczekiwań wypadł w tych zawodach nasz zawodnik w grupie do lat 12 - Krzysztof Kabaciński, który po pechowej porażce w ostatniej rundzie spadł w klasyfikacji końcowej tej grupy na 11 pozycję wśród 26 startujących zawodników.